Saulkrastu rudens atnāk ar klusām darba dienām un rosīgām nedēļas nogalēm, ar dzelteno lapu zeltu un gājputnu sasaukšanos. Pēc vasaras dzīvīguma, iestājas klusa, mierpilna sezona ar zemajiem gubu mākoņiem.


Saulainās rudens dienās vērot zeltaino lapu košumu var doties gan uz Baltās kāpas skatu platformu, no kuras paveras burvīga aina uz dabas parku "Piejūra", gan uz līkločiem bagāto Inčupi.


Baltās kāpas skatu platforma ir iecienīta vieta laulību ceremonijām un fotosesijām. Romantiska un skaista vieta, kurai atvēlēta īpaša vieta saulkrastiešu sirdīs.

Baltā kāpa

Baltā kāpa atrodas Inčupes labajā krastā, pie upes ietekas jūrā, no tās paveras izcili skaists skats uz Rīgas jūras līci. 18 metru augstā kāpa Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā ir lieliska skatu vieta, no kuras vērot Rīgas jūras līci. Vēsturiski Baltā kāpa ir smilšu veidojums, kas veidojies pirms 405–350 miljoniem gadu. Šeit uzņemti skati vēsturiskajām Rīgas kinostudijas mākslas filmām "Kā gulbji balti padebeši iet" (1956) un "Nauris" (1957).

Atrašanās kartē

Dabas parks "Piejūra"

Mežonīgas dabas cienītāji novērtēs Vidzemes jūrmalas piekrasti no Lilastes līdz Baltajai kāpai. Šeit saglabājusies neskarta daba, aizsargājami augi un savulaik ceļojoša kāpa. Vai vēlies piepildīt sen lolotu sapni par peldi Ādama un Ievas ietērpā? Dodies uz vienu no vecākajām nūdistu pludmalēm, kas ir iecienīta jau gadu desmitiem, un atbrīvo savu ķermeni no raizēm jūras smilšu, ūdens un saules peldēs.

Atrašanās kartē


Dzestrajos rudens rītos uz Saulrieta takas var sastapt nūjotājus, skrējējus un skolēnu grupas, kuras dodas izzinošos pārgājienos gar piekrasti, kā arī un uz Saulkrastu velosipēdu muzeju, lai caur velorūpniecības vēsturi iepazītu Latvijas vēsturi.

Saulrieta taka


Ja vēlies piedzīvot spēcinošu pastaigu un ieelpot jūras gaisu, dodies izbaudīt 3,6 km garo meža taku, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltās kāpas līdz Saules tiltam. Tavam skatam pavērsies smilšu pludmale un mierpilnais kāpu mežs, kurā aplūkojamas 20 dižpriedes. Dažas priedes ir pat 200 gadus vecas. Neaizmirsti klausīties putnu dziesmās un vērot sīkumus. Ja Tev paveiksies, ieraudzīsi mazo, īpaši aizsargājamo kukainīti – priežu sveķotājkoksngrauzi!

Atrašanās kartē

Saulkrastu velosipēdu muzejs

Bagātīgā Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija, kuras veidošana sākusies 1977.gadā, jau vairākus gadus apskatāma pašu radītā muzejā. Tā veidota no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem. Kolekcija ataino Latvijas velosipēdu rūpniecības vēsturi pirms Otrā pasaules kara un līdzās unikāliem eksponātiem šeit aplūkojama seno laiku darbnīca un veikals. Muzejā plaši pārstāvētas dažādas lietas saistītas ar velosipēdu lietošanu, riteņbraukšanas sportu un biedrībām. Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā.


Iepriekšēja pieteikšanās!                      

Atrašanās kartē | www.velomuseum.lv | info@velomuseum.lv | tālrunis: +371 28883160


 Klases saliedētībai aktīvas nodarbes piedāvā peintbola parks "Bušas". Kopā uzvārīta zivju zupa ir daudz garšīgāka!

Peintbola parks "Bušas"

Aktīvās atpūtas peintbola parks un kempings "Bušas" piedāvā adrenalīna cienīgas izjūtas profesionāli izveidotā peintbola laukumā un relaksējošu atpūtu pirtis apartamentos mūsu kempingā pēc peintbola spēles. Organizējam gan kooperatīvus pasākumus, gan bērnu dzimšanas dienas ballītes. Profesionāls ekipējums un cienīga personāla attieksme ļaus Jums labi pavadīt laiku. Iepriekšēja pieteikšanās.


Kontakti: tālrunis: +371 26785909, +371 26441386

www.busas.lv


Rudens vējainajās dienās pludmales kafejnīcas "Koklītes" teritorijā un Zvejniekciemā, līdzās kempingam "Jūras priede", pulcējas sērfotāji un kait-sērfotāji. Vērotājiem krastā tā ir īsta bauda acīm. Stipri vējainās dienās te var piedzīvot kaut ko pavisam neparastu - skuju un čiekuru lietu!

Zvejniekciems un Skultes osta

19. gadsimtā izveidojās neliels ciems Skultes jūrmalā, kuru apdzīvoja zvejnieki. Nosaukums Zvejniekciems radās no iedzīvotāju pamatnodarbošanās. 1967. gadā Skultes Zvejniekciema daļa pievienojās Saulkrastu pilsētciematam. Šodien Zvejniekciemā darbojas Skultes osta, kuru svinīgi atklāja 1939. gada 7. oktobrī. Akmens, ko izvēlējies Kārlis Ulmanis kā ostas būves liecinieku, joprojām atrodas Zvejniekciemā, un ostā arī šodien notiek aktīva darbība. Starp Skultes ostu un Saulkrastu pludmali atrodas Zvejniekciema akmeņainā pludmale. Vieta radošām dvēselēm, kur iedvesmoties vasaras atspulgos, kur dzirdēt ko jaunu, klausoties priežu rudens sarunas, un būt ar sevi ziemas stindzinošajā gaisā vai pavasara mūzas gaidās.

Atrašanās kartē


Rudenī turpinās aktīva velo sezona. Velobraucēji var doties gan īsākos, gan garākos izbraukumos.

Velonoma "Saulkrastu velosipēdu noma", velo remonts un veikals

Pilsētas velosipēdu noma (pieaugušo un bērnu velosipēdi) - kopumā 25 velosipēdi

Velo piekabe

Tandēma velo

Bērnu sēdeklīši (līdz 22 kg)

Pieaugušo un bērnu ķiveres


Iepriekš lūdzu zvanīt!

Kontakti: Rīgas iela 44, Saulkrasti, tālrunis: +371 28883160
www.velomuseum.lv | info@velomuseum.lv


Darbojas no maija līdz septembra beigām.

Velonoma "VeloDžek", velo remonts un veikals

Velo noma, veloserviss un velopiederumu veikals.
1h - 3€
diena - 10€ [9h]
24h - 13€
Bērnu sēdeklītis - 3€ un ķivere bez maksas (24h). 
Atlaides piemērotas velo un dienu skaitam.
Darba laiks: P.-slēgts, O.-S. 10:00-19:00, Sv. 11:00-17:00

Kontakti: Ainažu iela 24a, Saulkrasti, tālrunis: +371 26702228

57°16'01" 24°24'53"


Rudenī dodieties ogot un sēņot Saulkrastu novada kāpās un mežos! Vējainās dienās vērojiet viļņus jūrā, ļaujot šim skatam sevi atbrīvot no rūpēm un raizēm, baudīt prieku par būšanu dabā un brīvam!


Novada kafejnīcās un SPA salonos ļaujieties siltumam, ko var izjust vien rūpēs par otru – vai tā būtu garda maize, sātīgs ēdiens vai labsajūtu radoša SPA procedūras.


Skaistumkopšana un SPA "Klēra"


- Sejas procedūras
- Ķermeņa procedūras, masāžas
- Limfodrenāžas zābaki
- Vakuummasāža ar aparātu
- Vaksācija
- Manikīrs un pedikīrs
- Gelish lakas pārklājums
- Uzacu, skropstu krāsošana
- Skropstu ilgviļņi
- Uzacu korekcija
- Ausu ļipiņu caurduršana
- Nopērkama "Academie" kosmētika

Salona speciālisti strādā pēc iepriekšēja pieraksta.

Kontakti: Ainažu iela 9, Saulkrasti, tālruņi: +371 67952350, +371 29562407

www.klera.lv

 Skaistumkopšana un SPA "Klēra Lukss skaistuma un veselības studija"

 
- SPA rituāli ķermenim un sejai
- SPA rituāli ar saunu
- Sejas procedūras
- Procedūras uzacīm un skropstām
- Biorevitalizācija un mezoterepija
- Ķermeņa pīlings-masāža
- Ķermeņa procedūra slaidumam ar ietīšanu
- Procedūra vēderam
- Ķermeņa procedūra liekā šķidruma izvadīšanai
- Ķermeņa ietonēšana
- Vakuummasāža u.c.

Salona speciālisti strādā pēc iepriekšēja pieraksta.

Kontakti: Ainažu iela 23, Saulkrasti, tālrunis + 371 29632863, www.klera.lv

Skaistumkopšana un SPA "Skaistuma laboratorija"


"Skaistuma laboratorija" piedāvā kosmētiķa, masiera, friziera un nagu kopšanas speciālista pakalpojumus. Salons ir aprīkots ar modernu aparatūru, piedāvājot plašu un kvalitatīvu pakalpojumu klāstu par ļoti pievilcīgām Saulkrastu cenām.


SIA Skaistuma laboratorija īpašniece ir Linda Zeltiņa, kas pati ir praktizējoša kosmētiķe, kā arī pasniedzēja Staptautiskajā CIDESCO Rīgas kosmētikas skolā - vadošajā kosmētikas skolā Latvijā, kurā tiek gatavoti jaunie kosmētiķi. Ar ilggadējām praktiskām un teorētiskām zināšanām salona apmeklētājiem tiek piedāvāti augstākās kvalitātes pakalpojumi. Salona speciālisti  strādā pēc iepriekšēja pieraksta.


Kontakti: Rīgas iela 32c,Saulkrasti, tālruņi: +371 29210099

http://www.skaistumalaboratorija.lv | https://www.facebook.com/skaistumalaboratorija


"Rozēni" dziednieciskā pirts

 
Lielisks pasākums radu un draugu kompānijām. Saaukstēšanās saslimšanu profilakse. Pašsajūtas uzlabošanai un noguruma  noņemšanai. Pieredzējušiem pirts cienītājiem un sportistiem. Vispārējā muskuļu tonusa paaugstināšanai. Slodzes rezultātā iegūto šlakvielu izvadīšanai.


Kontakti: tālrunis: +371 29196438
www.rozeni.lv

57°19'18" 24°25'43"

Latviskais pirts rituāls "Krastiņos"

 
Viens vakars vai pēcpusdiena latviskās pirts tradīcijās, kas ļaus ieklausīties sevī, savās sajūtās, uz brīdi aizmirst ikdienas rūpes un pienākumus. Ļaut sevi palutināt. Varbūt nomest ko lieku. Varbūt atrast un piedzīvot ko jaunu.

Kontakti: Krastiņi, Bātciems, Saulkrastu novads, tālrunis +371 29230270,  https://krastinu-pirts.webnode.lv | Facebook 
  
  

Pirms dodaties mājup, iegriezieties Cietā rieksta tirgū pēc zemnieku izaudzētajiem un saražotajiem rudens gardumiem!

Cietā rieksta tirgus


Latvijā audzēti dārzeņi, augļi un ogas, kūpināti, sālīti un žāvēti gaļas izstrādājumi, zivju produkti, piena produkti, graudaugu produktu un maize, medus, puķes, sēklas, stādi, lietišķās mākslas un daiļamatniecības priekšmeti u.c.

Darba laiks: no 15:00 līdz 19:00

Kontakti: Rīgas iela 77a, Saulkrasti, tālrunis: +371 24803068


Nespēji palikt vienaldzīgs un Saulkrastu rudeni noķēri arī bildēs? Foto mirkļus aicinām publicēt sociālajā tīklā Instagram. Ja aprakstam pievienosiet mirkļa atzīmi #Saulkrasti, mēs tos pārpublicēsim mūsu instagram.com/visitsaulkrasti profilā, dodot iespēju neaizmirstamos brīžus Saulkrastos ieraudzīt arī citiem.


Citas aktivitātes

.

Jūras parks un peldvieta "Centrs"


Jūras parks aicina izmantot āra trenažierus, ielu vingrotāju un pludmales volejbola laukumus vai gluži vienkārši atjaunojošu skrējienu gar jūras krastu! 


Kontakti: Ainažu iela 13b, Saulkrasti, tālrunis: +371 67952641

Atrašanās kartēKultūras nams "Zvejniekciems"

20. gs. vidū kolhoza "Zvejnieks" vajadzībām to projektēja izcilā arhitekte Marta Staņa (1913–1972), funkcionālisma piekritēja (projektējusi arī Dailes teātra ēku Rīgā). Kultūras nama pamati tika likti 1952. gadā, taču materiālu trūkuma dēļ to cēla ilgi – 5 gadus. Kad namu 1956. gada 8. novembrī atklāja, tas bija viens no modernākajiem ne vien Rīgas rajonā, bet visā republikā. Centrālā telpa kultūras namā ir lielā skatītāju zāle 700 skatītājiem. Marta Staņa Zvejniekciemā projektējusi arī divas daudzstāvu dzīvojamās mājas skolotājiem, Zvejniekciema vidusskolu un mākslinieku Postažu ģimenes vasarnīcu.

Atrašanās kartē

Zirgu izjādes un vizināšanās pajūgā "Saules zirgi"Izjādes gar jūru, apvidū vai drošā aplokā - vizināšanās dažāda veida ratos, bērnu vizināšana ar ponijiem. Jaunlaulāto, jubilāru, vecmeitu / vecpuišu ballīšu, utt. foto sesijas ar zirgiem pie jūras vai apvidū - mežā. Kāzinieku vizināšana, foto sesijas droškā vai vagonettes tipa augstajos ratos ar baltu zirgu. Izbraucam uz Jūsu izvēlētām pasākumu vietām.


Lūgums pieteikties savlaicīgi!


Kontakti: Upes iela 33a, Zvejniekciems, tālrunis: +371 29460788 Ilona
http://www.sauleszirgi.lv

Joga Saulkrastos


Nodarbības notiek netālu no peintbola parka “Bušas”, d/s “Roze”. Par nodarbību laikiem un privātnodarbībām iespējams vienoties.

Jogas nodarbības vada Latvijas Holostiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas sertificēti pasniedzēji ar ilggadēju pieredzi.

Kontakti: tālrunis: +371 29589565 (Inga)

Saulkrastu sporta halle

Saulkrastu sporta centrs, trenažieru zāle un multifunkcionālā arēna ar asfalta segumu basketbolam, florbolam, futbolam.


Darba laiks:
darba dienās 8.00 – 22.00
sestdienās un svētdienās 10.00 – 21.00


Kontakti: Smilšu iela 3, Saulkrasti, tālrunis: +371  66950045

www.saulkrasti.lv | sports@saulkrasti.lv


57°15'40" 24°25'06"

Zvejniekciema mini skeitlaukums


Zvejniekciema mini skeitlaukums atrodas līdzās Zvejniekciema vidusskolai un bērnu rotaļlaukumam stadiona teritorijā.


Kontakti: Zvejniekciema stadions, Bērzu aleja 7, Zvejniekciems,  tālrunis: +371 66950045  
Darba laiks:
Darba dienās 08.00 – 22.00
Sestdienās un svētdienās 08.00 – 22.00

57°19'10" 24°25'04"

Saulkrastu brīvdabas estrāde


Saulkrastu estrāde - vēsturiski Saulkrastu estrāde atrodas blakus kādreizējam Neibādes kūrortam, un par to liecina arī estrādes parkā esošā piemiņas kolonna Neibādes dibinātājam Karlam fon Reiternam, kuru 1877.gadā atklājis Augusts fon Pistolkorss.


Mūsdienās Saulkrastu estrāde ir vieta, kas vasarās aicina pie sevis skatītājus no visas Latvijas jo Saulkrastu estrādē pēdējo trīs gadu laikā viesojušies teju visi Latvijā zināmie estrādes mākslinieki. Ik gadus Saulkrastu estrāde aicina uz E.Liepiņa atceres koncertiem, U.Dukas mūzikas svētkiem, bet visplašāk apmeklēti arvien ir Saulkrastu svētku sarīkojumi.


Kontakti: Ainažu iela 42, Saulkrasti, tālrunis: +371 67954179

57°16'38" 24°25'06"

Saules laukums

Saules laukums - vieta, kas iezīmē mūsdienu Saulkrastu centru. Jau ceturto gadu tā ir iemīļota gan pašiem saulkrastiešiem, gan arī Saulkrastu viesiem, lai kopīgi svinētu ne tikai tādus svētkus kā LR Neatkarības atjaunošanas gadadienu, vasaras sezonas atklāšanas svinības, Līgo svētku ielīgošanu, Baltu vienības dienu, bet arī Jaungada sagaidīšanu.


Pateicoties jaukajai, sakārtotajai videi - skatuve, oriģinālas formas deju lakumus, gaismas - un jūras tuvumam, arī šogad Saules laukums pie sevis aicinās ciemos gan džeza mūzikas mīļotājus, gan tos, kuriem tīk klasiskā mūzika, gan tos, kuri interesējas par atraktīvām izklaidēm.


Kontakti: Ainažu iela 13b, tālrunis: +371 67954179

57°16'01" 24°24'49"