Karte tūristiem "Vidzemes piekraste"

No Gaujas līdz Salacai un vēstures liecību apvītai Hanzas pilsētai Limbažiem, pa lībiešu pēdām līdz pat Latvijas–Igaunijas robežpilsētai Ainažiem – esi gaidīts viesis Vidzemes piekrastē!

Piedāvājam atklāt Latviju no jauna caur Vidzemes piekrastes kultūrvēsturisko un dabas mantojumu. Vidzemes piekrastē katrs atradīs sev ko interesantu un saistošu.


Lejupielādēt karti (PDF)

Kāzas Saulkrastos

 
 Izdevums "Kāzas Saulkrastos" būs labs palīgs vedējiem un tiem, kuri plāno organizēt kāzas, kā arī vecmeitu un vecpuišu ballītes.

"Kāzas Saulkrastos" - informācija par Saulkrastu dzimtsarakstu nodaļu un svinību vietām līdz pat 500 viesiem, kāzu pieturvietām, kāzu kūku cepējiem, floristu pakalpojumiem u.c.

Lejupielādēt PDF "Kāzas Saulkrastos" 

Ceļvedis "Vēsturiskie kūrorti un meditācija piejūras dabā"


Pastaigas solī Saulkrastus var izstaigāt dienas laikā.


Izvēloties mazo loku (5 km), iegūsiet laiku 10 vēsturisko objektu apskatei un veldzējošai peldei jūrā senās Neibādes pludmalē. Lielais loks stiepjas 14 km garumā un ir piemērots sportiskāk noskaņotiem kājāmgājējiem un riteņbraucējiem.


Ceļojot no Pabažiem (Katrīnbāde) līdz Zvejniekciemam, pa ceļam apmeklējot Pēterupi un Neibādi, dienas laikā var apskatīt visus šajā ceļvedī aprakstītos 15 objektus.


Lejupielādēt ceļvedi (PDF)

Ceļvedis "Pāri četrām upēm"

Garā jūras piekraste ir tikai daļa no Saulkrastu piedavātā skaistuma. Saulkrasti ir dabas un cilvēka radīta pasaule, kas vēsturiski radusies no pieciem ciemiem – Neibādes, Pēterupes, Katrīnbādes (Pabaži), Zvejniekciema un Bādciema.


Dodies aplūkot mežonīgās pludmales! Vēro saulrietu krāsu spēles un sveic dzestros rītus 18 metru augstajās Balto kāpu virsotnēs!


Katrs – aktīvs, laisks, pārdomu pilns vai prieka uzlādēts – atradīs sev piemērotāko ceļvedī "Pāri četrām upēm"!


Lejupielādēt ceļvedi (PDF)
 

Saulkrastu ceļvedis ģimenei 

 
 Saulkrastu ceļvedī ģimenei (bērniem līdz 9 gadu vecumam) apkopota informācija par apskates objektiem un tūrisma piedāvājumiem, kas paredzēti ģimenēm ar bērniem līdz 9 gadu vecumam.

Sadarbībā ar rakstnieci Māru Cielēnu, ir radīts stāsts par Laumu un Lauri, kas dodas dabā.

Lejupielādēt ceļvedi (PDF)
 

Jūrtakas pārgājiena maršruta tūristu brošūra un karte

 
Brošūra iepazīstina ar Baltijas jūras piekrastes pārgājienu maršrutu, Baltijas jūras krastu starp Rīgu un Tallinu. 1200 km garais pārgājiena maršruts ir daļa no Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršruta tīkla E9. Jebkura no maršruta 60 dienām var tikt izvēlēta par atsevišķu pārgājienu vai tās iespējams kombinēt. Vienas maršruta dienas paredzētais veicamais attālums ir ap 20 km. Kopējais maršruts ir iedalīts 8 reģionos, kas ļauj atklāt jūras piekrastes dažādību un ļauj ceļotājiem izvēlēties sev vēlamo. Brošūrā izcelti katra reģiona spilgtākie iespaidi, sniegta praktiska tūrisma informācija un tajā iekļauta pārgājiena maršruta karte.

Jūrtakas tūristu brošūra un karte (PDF, 18 MB)
Lapas lejupielādei (PDF, 63 MB)

Saulkrastu novada informācija "Jūrtaka" pārgājiena maršrutā pieejama lapā Nr. 26. un 27.

26. lapa Carnikava-Saulkrasti https://coastalhiking.eu/lv/tour/day/23
27. lapa Saulkrasti-Lauči  https://coastalhiking.eu/lv/tour/day/24


Lapas lejupielādei https://coastalhiking.eu  

Vidzemes velobrošūra un karte

Vidzemes piekrastes velomaršruts ved cauri gleznainām ainavām un lielai dabas objektu daudzveidībai. Šeit ir gan augstas smilšu kāpas un smilšakmens klintis, gan akmeņaina jūrmala un savdabīgas randu jeb piejūras pļavas.Vidzemes pusē lieliski jutīsies ne tikai tie, kam patīk populāras atpūtas vietas, bet arī tie, kuri meklē nomaļas pludmales vai zvejniekciemus.


Lejupielādē brošūru šeit latviešu valodā (18 MB, pdf)

Lejupielādēt karti (.PDF)

Brīvdienu maršruts


Limbažu un Saulkrastu novads piedāvā 1-2 dienu brīvdienu maršrutu: Saulkrasti-Bīriņi-Limbaži-Tūja-Saulkrasti. (93 km). Izdevumā apkopota informācija par aktīvo atpūtu, dabas takām, objektiem un takām, amatniekiem un darbnīcām, izklaidēm bērniem, degustācijām, gardumiem un zivju produkciju, kultūrvēstures objektiem u.c. 


Lejupielādēt maršrutu (.PDF)

Pārgājienu karte "Vidzemes piekraste"

 
Iepazīsti smilšainās pludmales, piekrastes akmeņu stāstus, viesojies amatnieku darbnīcās, iepazīsti seno Vidzemes piekrastes apdzīvoto vietu burvību!
Ceļvedis latviešu un angļu valodā. Drukātā veidā saņemams Vidzemes piekrastes tūrisma informācijas centros!

‍Maršruts ir daļa no starptautiska pārgājienu maršruta E9

‍- no Carnikavas līdz Tūjai - lejupielādēt
‍‍- no Tūjas līdz Ainažiem - lejupielādēt