Pārlādēt iekšējos “akumulatorus” ar 100 % garantiju var dabā. It īpaši, ja ar saudzību un rūpēm izturamies pret to. 

Atjauno spēkus un dodies pārgājienā vai pastaigā uz Saulkrastiem, Vidzemes piekrasti:

  • “Jūrtaka” (1200 km) - sastāv no 60 atsevišķiem vienas dienas gājiena posmiem. Katra diena ir plānota kā atsevišķs, neatkarīgs maršruts. Dienas savienojot, var veikt vairāku dienu maršrutu. Jūrtaku var sākt jebkurā fiziski pieejamā vietā un iet vienā, vai otrā virzienā, jo marķējums ir abos virzienos. Katrai dienai ir norādīts ieteicamais starta un finiša punkts. Karte un ceļvedis lejupielādei http://visitsaulkrasti.lv/saulkrasti-celvezi un www.jurtaka.lv

  • Saulkrastu novada pārgājienu maršruts “Pāri četrām upēm” – nosaukumu ieguvis par godu Saulkrastu 4 upēm, bet novada teritorija robežojas ar Carnikavas novada Lilastes upi un Limbažu novada Laudurgu. Maršrutu var sākt jebkurā fiziski pieejamā vietā un iet vienā, vai otrā virzienā.
    Inčupes, Pēterupes, Ķīšupes, un Aģes grīvas un lejteces atspoguļo daudzveidību gan augu, gan dzīvnieku valstī. Iespējams vērot gan pierasto jūrmalas ainavu, gan mežonīgus dabas skatus vairākus desmitus kilometru garajos upju krastos.
    Ceļvedis lejupielādei http://visitsaulkrasti.lv/saulkrasti-celvezi

  • Saulkrastu novada pārgājienu maršruts "Vēsturiskie kūrorti un meditācija piejūras dabā" – aicina iepazīt Saulkrastu kultūrvēsturiskās vietas.
    Maršrutu iespējams apvienot ar pārgājienu maršrutu “Pāri četrām upēm”. Maršrutu var sākt jebkurā fiziski pieejamā vietā un iet vienā, vai otrā virzienā. http://visitsaulkrasti.lv/saulkrasti-celvezi

Detalizēta Vidzemes piekrastes pārgājienu karte lejupielādējama http://visitsaulkrasti.lv/saulkrasti-celvezi un saņemama Saulkrastu tūrisma informācijas centrā.

Upītes un strautiņi, kas vasaras laikā var būt viegli pārbrienami, pavasaros var būt ar augstu ūdenslīmeni, tādēļ jāmeklē tuvākais tiltiņš! Saulkrastu 4 upes ir viegli apiet un mazām urgām viegli pārkļūt.

Saulkrasti ērti sasniedzami ar ar vilcienu un autobusu. Informācija par sabiedriskā transporta kustību www.pv.lv, www.autoosta.lv.Informācija par naktsmītnēm un ēdināšanu www.visitsaulkrasti.lv.


Iedvesmas video no rudens pārgājiena "Pāri četrām upēm" https://ej.uz/g4jt