„BIGBANK Saulkrastu kokteilis” jau trešo gadu pēc kārtas būs „ERGO Open” Latvijas čempionāta posma statusā, bet šovasar šis turnīrs būs īpašs ar to, ka dalībnieku pulkā būs arī sacensību 20 gadu vēsturē tālākie ciemiņi - Austrālijas pludmales volejbola meistari Alisters Lins un Tālis Švarcs. Konkurenci viņiem veidos Igaunijas pieredzējušākie meistari Karels Kaiss un Argo Araks, kā arī Saulkrastos tiek gaidīti Jūrmalas „Masters” turnīra uzvarētāji Mateo un Paolo Ingrosso (Itālija) un Čehijas duets Jans Dumeks/Roberts Kufa.

Tradicionāli Saulkrastos startē arī Latvijas labākie pludmales volejbola meistari, tādēļ turnīra organizatori izteikuši īpašu uzaicinājumu arī pašreiz savainojumu ārstējošajam Jānim Šmēdiņam, novēlot ātru izveseļošanos un piedāvājot iespēju sacensību garšu kopā ar Aleksandru Samoilovu atgūt tieši Saulkrastu Jūras parka lieliskajos pludmales volejbola laukumos. 2013. un 2014. gada pasaules labākais duets Samoilovs/Šmēdiņš pirms diviem gadiem jau startēja „BIGBANK Saulkrastu kokteilī”, ieņemot 3. vietu.

Pasaules līmeņa pludmales volejbols Jūras parkā būs vērojams ne tikai no 15. līdz 17. jūlijam, kad notiks „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” spēles, bet jau vairākas dienas iepriekš, jo no 13. līdz 15. jūlijam Saulkrastos treniņus aizvadīs Mārtiņa Pļaviņa sporta kluba dalībnieki, kaldinot meistarību slavenā trenera Aigara Birzuļa vadībā. Sešiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem būs iespēja ne tikai būt par nodarbību skatītājiem, bet arī piedalīties trenera Birzuļa un bīčvolejbolista Pļaviņa meistarklasē. Šādu iespēju saņems pirmie seši aktīvisti, kuri „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” lapā „Facebook” pieteiksies par brīvprātīgajiem palīgiem turnīra norises dienām no 15. līdz 17. jūlijam.

Austrālijas pludmales volejbola pārstāvju dalība „BIGBANK Saulkrastu kokteilī” kļuva iespējama pateicoties turnīra dibinātāja Andra Vanaga un Jaundienvidvelsas Sporta apvienības vadītāja, Sidnejas sporta kopas „Spars” prezidenta Viktora Sīkā ilgtermiņa sadarbībai. Līdz ar to pirms vairākiem mēnešiem vienā duetā apvienojās Austrālijas izlases bijušais pārstāvis, FIVB Pasaules tūres dalībnieks, pašreiz 39 gadus vecais Alisters Lins un Austrālijas latviešu kopas viens no labākajiem sportistiem, iepriekš gan airēšanā lielākos panākumus guvušais Tālis Švarcs. Pašreiz 26 gadus vecais Švarcs ieņēma trešo vietu Austrālijas izlases kvalifikācijas sacensībās uz 2008. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, bet ceļazīmi saņēma tikai labākais šīs valsts pārstāvis. Pēcāk Tālis pievērsās klasiskajam volejbolam, bet pēdējos divos gados viņš koncentrējies pludmales volejbolista karjerai.

„BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” kvalifikācijas sacensības notiks trešdien, 15. jūlijā, apakšgrupu turnīra spēles - ceturtdien, 16. jūlijā, bet piektdien, 17. jūlijā vispirms tiks aizvadīti astotdaļfināli un ceturtdaļfināli, bet plkst. 19 sāksies izšķirošās cīņas par iespaidīgo balvu fondu, kā arī daudzpusīga izklaides programma līdzjutējiem. Skatītājiem būs iespēja servju konkursā cīnīties par ilggadējā sadarbība partnera Mūrnieka Tirdzniecības nama dāvāto mēbeļu komplektu, kā arī piedalīties labdarības izsolē par „Miķeļa alus” sarūpēto Miķeļa Rēdliha īpašo hokeja nūju. Sacensību laikā uz kafejnīcas „Costa del Sol” terases notiks „Happy Art Museum” gleznu izstāde un izsole. Pludmales volejbola finālcīņas vainagos čempionu ballīte kopā ar Olgu Rajecku.

2014. gada „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” finālā Rihards Finsters/Edgars Točs pārspēja Haraldu Regžu/Armandu Āboliņu, bet trešo vietu izcīnīja 2012. gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Mārtiņš Pļaviņš pārī ar Aleksandru Soloveju.

Visas aktualitātes saistībā ar „BIGBANK Saulkrastu kokteili” žurnālistiem būs iespēja uzzināt otrdien, 14. jūlijā plkst. 14:00 „Galleria Riga” 7. stāvā esošajā „Happy Art Museum”.

“Saulkrastu kokteiļa” pludmales volejbola turnīru visi čempioni:

1995. Uģis Krastiņš/Aivis Eida

1996. Andris Krūmiņš/Ilgvars Ozoliņš

1997. Ringolds Štāls/Andris Treijs

1997. Jānis Grīnbergs/Juris Gendelis

1998. Jānis Grīnbergs/Tarass Tabačuks

1999. Jānis Grīnbergs/Andris Krūmiņš

2000. Jānis Grīnbergs/Andris Krūmiņš

2001. Henriks Čivass/Tads Donela (Lietuva)

2002. Klāvs Zaļkalns/Edgars Sebežs

2003. Andris Krūmiņš/Ruslans Sorokins

2004. Jānis Grīnbergs/Armīns Vensbergs

2005. Andris Krūmiņš/Ruslans Sorokins

2006. Toms Šmēdiņš/Jānis Šmēdiņš

2007. Jānis Grīnbergs/Austris Štāls

2008. Jānis Šmēdiņš/Kristiāns Marnics

2010. Toms Šmēdiņš/Andris Krūmiņš

2011. Toms Šmēdiņš/Artis Caics

2012. Toms Vanags/Ingars Ivanovs

2013. Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda

2014. Edgars Točs/Rihards Finsters


„BIGBANK Saulkrastu kokteilis” kontaktpersona –
Andris Vanags (tālrunis: 29436965, e-pasts: andris.vanags@acb.lv)