Ideja par šādas kartes izveidi radās projekta “CHARTS” pieredzes apmaiņas braucienā uz Maljorku novembrī, kur norisinājās seminārs par kultūras maršrutiem tūrisma galamērķos.  Savukārt projekta partneri no 11 Eiropas valstīm Saulkrastos viesojās mācību vizītē 2013. gada septembra seminārā par informāciju apmeklētājiem un velo izmantošanu tūrisma galamērķos.

Kartes dizainu veidojusi SIA “De Mini” māksliniece Līga Delvera. Kabatas formāta ceļvedis izdots latviešu valodā, 2000 eksemplāri. Jūnijā ceļvedis būs pieejams arī krievu, angļu un vācu valodā. Kartē pavisam iekļauti Saulkrastu kultūras mantojuma 15 objekti un novada viesiem piedāvāti divi maršruta loki - mazais (5 km), kas ietver Saulkrastu centru un lielais (14 km) no Pabažiem līdz Zvejniekciemam.

Ceļvedis pieejams ne vien Saulkrastu tūrisma informācijas centrā, bet arī kultūras nama “Zvejniekciems”, Saulkrastu sporta halles un kafejnīcas “Bemberi” (Raiņa iela 7) tūrisma informācijas centra daudzpakāpju informācijas stendos.

Saulkrastiešu un novadu viesu ērtībai šā gada maijā uzstādīti divi jauni informācijas stendi – līdzās peldvietai “Rūķīši” un ceļa posmā no dzelzceļa stacijas “Pabaži”, Stacijas ielas malā netālu no veikala “UNI BODE”.