Šogad pirmajā pusgadā ārvalstu tūristu skaits Latvijā pieaudzis par 20%, savukārt šī gada deviņos mēnešos - kopumā par 15%.

Kā norādīja Lazdovskis, arī tūristu uzturēšanās ilgums mūsu valstī ir pieaudzis no vidēji 2,1 dienas līdz 2,4 dienām.

Saistībā ar notikumiem Ukrainā un to sekām Latvijā šogad par aptuveni 15% samazinājies Krievijas tūristu skaits. Tikmēr par 60% pieaudzis viesu daudzums no Lielbritānijas, par 30% - no Vācijas. Vislielākais intereses pieaugums bijis vērojams no Japānas - šīs valsts tūristu skaits palielinājies par 64%.

Kopumā tendences rāda, ka pasaulē arvien populārāks kļūst gastronomiskais un iepirkšanās tūrisms, kas attiecināms arī uz Latviju.

Savukārt Eiropas Tūrisma komisijas (ETC) ziņojums liecina, ka ārvalstu tūristu skaita pieaugums Latvijā šā gada pirmajā pusgadā bijis otrs straujākais pieaugums gada griezumā Eiropā.

ETC ziņojumā apskatītas 33 Eiropas valstis, salīdzinot pieejamos tūrisma statistikas datus par šo gadu.

ECT norāda, ka Ukrainas krīzes iespaidā šogad samazinājusies Krievijas tūristu aktivitāte.

"Pēc laba sākuma pirmajā ceturksnī ceļojumi no Krievijas otrā ceturkšņa laikā samazinājās par aptuveni 6%. [..] Gada salīdzinājuma dati liecina, ka trešajā ceturksnī pieprasījums ir atlabis," teikts ziņojumā.

ECT prognozē, ka 2014.gada laikā kopumā Krievijas tūristu skaits Eiropā gada salīdzinājumā piedzīvos izaugsmi, taču tikai par 3%, kas ir par 1,2 miljoniem tūristu mazāk, nekā prognozēts 2014.gadam pirms Ukrainas krīzes sākšanās.

http://www.latvia.travel/