Apkopojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta vienotās e-statistikas datus, pagājušajā gadā ar krietnu pieaugumu pirmajā vietā ierindojas pašmāju tūristi – 4295 (2016. g. – 3231), otrajā vietā ir viesi no Krievijas – 906 (2016. – 1004). Šogad pieaudzis tūristu skaits no Vācijas, tiem ierindojoties trešajā vietā – 394 (2016. g. – 318), bet ceturtajā vietā ir viesi no Lietuvas – 304 (2016. g. – 473). Piektajā vietā ar 1/3 kritumu ir mūsu kaimiņi no Igaunijas – 179 (2016. g. – 241), bet prieks par divkāršu tūristu pieaugumu no Somijas – 118 (2016. g – 60).


Analizējot sniegtās informācijas tematikas rādītājus, TIC apmeklētāji joprojām visvairāk vēlas saņemt bezmaksas brošūras un kartes, interesē informācija par apskates objektiem, pasākumiem, ēdināšanu, naktsmītnēm, aktīvo atpūtu un sabiedrisko transportu. Gandarījums, ka pieaug to apmeklētāju skaits, kuri vēlas iegādāties Saulkrastu TIC izgatavotus novadu raksturojošus suvenīrus. Aktīvi tiek lietots arī publiskais interneta pieejas punkts un wi-fi.


Pagājušā gada sākumā sadarbībā ar Vidzemes piekrastes pašvaldībām tika izdota Vidzemes piekrastes karte tūristiem, piekrastes pārgājienu karte un TOP pasākumu kalendārs. Vasaras sezonas sākumā tika sagatavota un izdota jauna drukāta tūrisma karte „Brīvdienu maršruts: Saulkrasti–Bīriņi–Limbaži–Tūja–Saulkrasti”, jūnijā izdota noplēšamā Saulkrastu karte, augustā – nodrukāta papildu tirāžā diviem Saulkrastu novada ceļvežiem dabas mīļiem un kultūras mantojuma izzinātājiem.

Drukātie materiāli tika izmantoti darbam izstādēs Lietuvā, Igaunijā un Latvijā, kā arī izplatīti Vidzemes piekrastes tūrisma pakalpojumu sniedzēju uzņēmumos, apskates objektos un Latvijas tūrisma informācijas centros.


Peldvietā „Centrs” sezonas sākumā uzstādīta tīkla kamera, kas dod iespēju vērot laika apstākļus tiešsaistē 365 dienas gadā: http://visitsaulkrasti.lv/webkamera. Pagājušajā gadā atjaunots informācijas stendu saturs un novērsti stendu bojājumi, kā arī uzstādīts jauns Saulkrastu novada reklāmas stends Zvejniekciemā.


2017. gadā tika veikti uzlabojumi vietnē www.visitsaulkrasti.lv, sagatavoti tematiskie piedāvājumi atpūtai ģimenēm, konferenču, semināru un svinību organizatoriem, labjūtes cienītājiem, publicēts TOP pasākumu kalendārs, atjaunota informācija par tūrisma uzņēmumiem. „Visitsaulkrasti.lv” mājaslapas saturs tiek uzlabots un veidots ne vien latviešu valodā, bet arī krievu, angļu un vācu valodā. Daudz strādāts pie Saulkrastu Tūrisma informācijas centra sociālo tīklu profilu satura veidošanas: facebook.com/Saulkrasti un facebook.com/VisitSaulkrasti, instagram.com/VisitSaulkrasti, twitter.com/Saulkrastic un draugiem.lv/Saulkrastic.


Gada nogalē izdots tematiskais Vidzemes piekrastes e-piedāvājums „Ziemā brauc ciemā!”. Uzņēmēji aicināti laikus padomāt par pavasara piedāvājumu! Ziņas tiek publicētas arī Vidzemes piekrastes pašvaldību kopīgajā „Facebook” profilā facebook.com/VidzemeCoast

Informācija tiek papildināta un atjaunota arī Vidzemes piekrastes pašvaldību aplikācijā "Vidzeme Coast", kas lejupielādējama bez maksas Google Play Android operētājsistēmām.  

 

Aizvadītajā gadā Saulkrastu novadā darbu uzsāka vairākas kafejnīcas – „Saltwater” (darbojas visu cauru gadu), vasaras konteinera tipa kafejnīca „Sunset bar” un pārvadājamā kafejnīca „Green Way 95”. Ugunsgrēkā zaudēta Saulkrastu estrādes kafejnīca „Piedod man!”. Savukārt gada beigās nedēļas nogalēs darbu uzsāka viesu mājas „Aizvēji” kafejnīca.


Naktsmītņu skaitu pagājušajā gadā kuplināja – apartamentu viesnīca „Strand”, brīvdienu mājas „Abi labi Rabarberi”, „Saulkrasti summer container house”, viesu māja „Gāles” un brīvdienu dzīvokļi „Pabažu stacija”. Par 36 gultas vietām bagātāka kļuva viesu māja „Aizvēji”.


Zilā karoga peldvietas „Centrs” atpūtas piedāvājumu 2017. gadā papildināja „EASYsup.lv – noma un tirdzniecība” elektrotrīsriteņu noma un ūdensmotocikla noma „Ūdensmocis Saulkrastos”.


Iepriekšējā gadā darbu atsāka „Saulkrastu Tenisa korti” un jauns korts tika izbūvēts viesu mājas SIA „Aizvēji” teritorijā. Skaistumkopšanas salons „Klēra” atvēra vēl vienu labjūtes salonu „Klēra lukss SPA”, kas atrodas „Saules Club” apartamentu viesnīcas ēkā.


2017. gadā saņemti ļoti daudzi jautājumi par sabiedrisko transportu – vilcienu un autobusu kustības sarakstiem, starppilsētu un vietējo nozīmju pieturām, taksometra pārvadājumiem un kā ar sabiedrisko transportu apceļot Saulkrastu novada tuvāko apkārtni un tādus tūrisma galamērķus kā Cēsis, Limbažus, Siguldu, Rīgu u.c.


Liela interese izrādīta par Saulkrastu novada un Vidzemes piekrastes pasākumiem, tāpēc 2018. gadā turpinām iesākto darbu un jaunajai izstāžu un vasaras sezonai gatavojam TOP pasākumu kalendāru.


Saulkrastu novada uzņēmēji aicināti laikus iesūtīt informāciju par sezonas jaunumiem, nepieciešamajiem labojumiem www.visitsaulkrasti.lv, rakstot uz tic@saulkrasti.lv! „Facebook” aicināti izmantot vietas minējuma rīku (angliski – mention), lai varam atrast publicēto informāciju, bet visērtāk un koleģiālāk būtu atsūtīt ziņas saiti „Facebook” vēstulē.