Pirmajā vietā ierindojas pašmāju tūristi, otrajā – lai arī novērojams neliels apmeklētāju skaita samazinājums, ir tūristi no Krievijas. Šogad ievērojami pieaudzis tūristu skaits no Vācijas un viņi ieņem trešo vietu, bet ceturto – ar krietnu skaita sarukumu tūristi no Lietuvas. Piektajā vietā ar krietnu kritumu – mūsu kaimiņi no Igaunijas, bet prieks par divkāršu tūristu pieaugumu no Somijas.


Analizējot sniegtās informācijas tematikas rādītājus, TIC apmeklētāji joprojām visvairāk vēlas saņemt bezmaksas brošūras un kartes, interesē informācija par apskates objektiem, pasākumiem, naktsmītņu informācija un ziņas par sabiedriskā transporta kustību.
Liela interese izrādīta pēc informācijas par Vidzemes piekrasti kā vienotu galamērķi un Vidzemes reģionu kopumā, par Rīgu un Kurzemes reģionu.


Sezonas sākumā tika sagatavota un izdota jauna drukāta tūrisma karte Brīvdienu maršruts: Saulkrasti–Bīriņi–Limbaži–Tūja–Saulkrasti”, jūnijā izdota papildināta Saulkrastu noplēšamā karte, augustā – papildu tirāžā diviem Saulkrastu novada ceļvežiem dabas mīļiem un kultūras mantojuma izzinātājiem.
http://bit.ly/2tVH4oY


Peldvietā "Centrs" sezonas sākumā uzstādīta tīkla kamera, kas dod iespēju vērot laika apstākļus tiešsaistē.
http://visitsaulkrasti.lv/webkamera
http://bit.ly/2qTGw6r


Šogad darbu sāka kafejnīca Saltwater, vasaras kafejnīcas Sunset bar, Green Way 95. Kafejnīca „Piedod man!” cieta ugunsgrēkā, un Saulkrastu estrādē šovasar nedarbojās neviens ēdināšanas uzņēmums.
Naktsmītņu skaitu šogad kuplināja apartamentu viesnīca Seaside apartments Strand, brīvdienu mājas Rabarberi, „Saulkrasti summer container house”, viesu māja Hotel Gāles un brīvdienu dzīvokļi „Pabažu stacija".


Zilā karoga peldvietas „Centrs” atpūtas piedāvājumu šogad kuplināja EASYsup.lv - noma un tirdzniecība elektrotrīsriteņu noma un ūdens motocikla noma Ūdensmocis Saulkrastos.
Šovasar darbu atsāka Saulkrastu Tenisa Korti un jauns korts tika izbūvēts viesu mājas SIA Aizvēji teritorijā. Viesu māja „Aizvēji” šogad paplašināja savu darbību par 36 gultas vietām. Skaistumkopšanas salons „Klēra” atvēra vēl vienu labsajūtas salonu Klēra Lukss SPA.


Šogad saņemti ļoti daudzi jautājumi par sabiedrisko transportu – vilcienu un autobusu kustības sarakstiem, starppilsētu un vietējo nozīmju pieturām, taksometra pārvadājumiem, kā arī – kā ar sabiedrisko transportu apceļot Saulkrastu novada tuvāko apkārtni un tādus tūrisma galamērķus kā Cēsis, Limbažus, Siguldu, Rīgu u. c.


Liela interese izrādīta par Saulkrastu novada pasākumiem. Saulkrastu viesi pozitīvi novērtē novada tradicionālos pasākumus – Saulkrastu svētkus, vasaras sezonas atklāšanas svētkus „Ieripo Saulkrastu vasarā!”, „Saulkrasti Jazz”, „Saulkrastu kokteilis”, „Jaunie kamermūziķi Saulkrastiem”, „Saulkrastu ērģeļmūzikas dienas”, folkloras festivālu „Pa Saulei” u.c.


Rudens jaunumus www.visitsaulkrasti.lv, gan mūsu sociālo tīklu profiliem facebook.com/Saulkrasti; draugiem.lv/Saulkrastic; twitter.com/Saulkrasticsūtiet uz tic@saulkrasti.lv!


Informējam, ka no 1. septembra līdz 31. maijam mainīti Saulkrastu tūrisma informācijas centra darba laiki. Atvērti katru dienu (tostarp sestdienas un svētdienas), izņemot valsts svētkus, no 8.45 līdz 17.15.


Foto: Nils Smelteris