Sarunās ar apmeklētājiem atklājās, ka lietuvieši ceļo aptuveni divas reizes gadā un labprāt brauc uz Latviju. Ne velti viens no populārākajiem jautājumiem izstādes laikā bija: “Kas jauns?”. Apmeklētājus interesēja informācija par ģimenēm draudzīgām naktsmītnēm, atpūtu pie jūras,  ko apskatīties, kur atpūsties ar bērniem. Biežs jautājums bija par atpūtu uz ūdens, laivošanu, makšķerēšanu, kur iegādāties kūpinātas zivis u.c.

Interesi par to, ko vērts apmeklēt Vidzemes piekrastē, naktsmītnēm un ēdināšanu izrādīja tūrisma profesionāļi – gidi un tūroperatori. Savukārt apmeklētājus interesēja, kuri tūroperatori organizē/pārdod braucienus uz Vidzemes piekrasti. Atzinīgi tika novērtēts tas, ka informācija par Vidzemes piekrasti nopublicēta lietuviešu valodā un aptver plašāku teritoriju.

Lietuvas tūrisma hallē tikāmies ar Saulkrastu sadraudzības pilsētas Neringas kultūras un tūrisma informācijas centra pārstāvjiem, kuri no 3. līdz 5. februārim piedalījās Latvijas lielākajā tūrisma gadatirgū “Balttour 2017”.


Lietuva ir būtisks tūrisma tirgus, un tās tūristu skaits pieaug katru gadu.  Šobrīd Lietuvas tūristi ieņem 3. vietu no kopējā tūristu skaita. Vislielākais pieaugums tieši novērots pēdējos pāris gados. Pirmo dalību Viļņas izstādē vērtējam kā veiksmīgu. Šogad izstādi apmeklēja 29 631 interesents.


No 3. līdz 5. februārim Rīgā norisinājās Latvijas lielākais tūrisma gadatirgus “Balttour 2017”, kurā Saulkrasti piedalījās “Saviļņojošā Vidzeme – labā piekraste” vienotā stendā ar kolēģiem no Carnikavas, Alojas, Limbažu un Salacgrīvas pašvaldībām


Kultūras baudītājiem tika piedāvāts Vidzemes piekrastes TOP pasākumu kalendārs 2017. gadam.
Dabas baudītājiem un tiem, kam patīk apceļot dzimto zemi ar kājām, sadarbībā ar “Karšu izdevniecība “Jāņa sēta””, tika piedāvāta atkārtoti sagatavota ceļotājiem draudzīgā pārgājienu karte “Vidzemes piekraste” mērogā 1: 100 000.
Par to, kā aktīvi atpūsties, ko redzēt, nogaršot un kur līdzdarboties, informācija apkopota nu jau sestajā piecu pašvaldību apvienības “Saviļņojošās Vidzemes” izdevumā “Vidzemes piekraste”. Šogad karte tūristiem sagatavota sešās valodās – latviešu, krievu, angļu, vācu, igauņu un lietuviešu -, kopējā tirāža 45 000.

Šogad Ķīpsalas divās tematiskajās halles pulcēja 850 tūrisma uzņēmumi no 38 pasaules valstīm. Iedvesmoties Latvijas un pasaules apceļošanai bija ieradušies 28 tūkstoši interesentu, no kuriem 5,5 tūkstoši – nozares profesionāļi.